درباره سایت

پایگاه مرجع انجمنهای علمی ایران، به معرفی، دسته بندی و ارائه دستاوردهای علمی انجمنها می پردازد. دستاوردهای علمی انجمنها که در این پایگاه مبنای عملکرد قرار میگیرد، تعداد کنفرانس، ژورنالها و جلسات سخنرانی و نشستهای علمی است که توسط انجمنها برگزار شده و منتشر می شوند.

با نمایه سازی بیش از نیم میلیون مقاله تولید شده در کشور در قالب کنفرانسهای تخصصی و ژورنال های علمی در مجموعه سیویلیکا، این امکان فراهم گردید که رصد برخطی از وضعیت علمی و جایگاه مراکز دانشگاهی و پژوهشی و همچنین انجمنهای علمی داشته باشیم. لذا شروع نمودیم به انجام پردازشها و تحلیلهای دقیق بر روی آمار داده های مقالات ایران. این پردازشها به نتایج ارزشمندی انجامید که در دو پایگاه جداگانه برای دانشگاهها و انجمنها خلاصه ای از نتایج این تحلیلها به اشتراک گذاشته می شود تا سیاستگذاران و مسئولان تدوین کننده استراتژی ها و رویکردهای مراکز پژوهشی بتوانند دید درستی از روند حرکت موسسه خود داشته باشند.

می دانیم که در ابتدای راه هستیم، و مخصوصا بخش نشستها و سخنرانی های علمی از اواخر سال 1395 آغاز به کار نموده است. ولی در این مسیر کاملا مصمم هستیم و برپایه بیش از یک دهه تجربه مدیریت منابع علمی، می دانیم که این طرح دستاوردهای بزرگی در پی خواهد داشت. علاوه بر این اذعان می کنیم که نواقصی در داده های اولیه، تحلیلها، اختصاصها و ورود داده های تکمیلی ممکن است وجود داشته باشد، ولی برای پروژه ای با این عظمت نمی توانستیم منتظر شرایط ایده آل بمانیم. و فقط می توانیم بگوییم که دادههای نمایش داده شده، بخش کوچکی از اهدافی است که برای این پایگاه در نظر گرفته شده است و باید گام اول را برمی داشتیم.

امیدواریم با همکاری دبیرخانه انجمنهای علمی، بتوانیم هر چه سریعتر به اهداف تعیین شده دست یابیم.

سیویلیکا

این وب سایت، یکی از زیر مجموعه های پایگاه سیویلیکا می باشد. …